Laserowe usuwanie tatuaży

Laserowe

Usuwanie
Tatuaży

Sprzęt

 

Do niedawna jedynym możliwym sposobem usunięcia tatuażu było wycięcie chirurgiczne, które wiązało się z powstaniem widocznych i trwałych blizn szpecących ciało. Współczesna medycyna estetyczna przychodzi z pomocą w rozwiązaniu tego problemu. Laser pozwala trwale i bezpiecznie pozbyć się niechcianego tatuażu. Metoda ta jest niezwykle efektywna choć nieco bolesna.

Nasi wykwalifikowani pracownicy zajmują się usuwaniem tatuaży w Szczecinie, gdzie znajduje się nasze studio.
Posiadamy najlepszej jakości sprzęt i gwarantujemy profesjonalne podejście do klienta.

Umów się na wizytę

FAQ

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?

Polega on na poddaniu wytatuowanego fragmentu ciała działaniu impulsów świetlnych, które są odpowiedzialne za rozbijanie barwnika znajdującego się pod powierzchnią skóry. Pigment ulega zniszczeniu, kiedy absorbuje światło emitowane przez laser, a następnie jest usuwany z naszego organizmu przez układ odpornościowy. Należy pamiętać, że efekt zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak: rozmiar i kolor tatuażu, rodzaj skóry czy gęstość barwnika. W naszym studiu w Szczecinie usuwanie tatuaży jest dla nas codziennością i wiemy, jak skutecznie je przeprowadzić.

Ile trwa usuwanie tatuażu?

Czas trwania zabiegów uzależniony jest przede wszystkim od wielkości ozdoby, której chcemy się pozbyć. Należy sobie jednak zdać sprawę, że nie ma możliwości zlikwidowania tatuażu po jednej sesji. Całkowite usunięcie wymaga przeprowadzenia wielu zabiegów, przeważnie jednak wystarczy 1-4 sesje by przygotować tatuaż pod zakrycie go nowym wzorem. Wiele zależy od właściwości tatuażu, ale znaczenie ma także indywidualna reakcja na laser. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, stając się mniej widoczny. Pojedyncza sesja trwa zazwyczaj od 10 do 30 minut, jednak tutaj też należy pamiętać o specyfice tatuażu – wizyta może się wydłużyć lub skrócić w zależności od klienta. Powinno się uwzględnić również okres przerwy pomiędzy zabiegami, który wynosi od sześciu do ośmiu tygodniu. Jako uznani specjaliści w zakresie usuwania tatuaży w Szczecinie, z chęcią odpowiemy na każde dodatkowe pytanie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Obecnie laserowe usuwanie tatuażu jest uznawane za metodę najlepszą i najbezpieczniejszą. Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych w postaci reakcji alergicznych czy – w skrajnych przypadkach – infekcji bakteryjnych. Jeśli klient stosuje się do zaleceń osoby wykonującej zabieg, z pewnością ograniczy ryzyko do minimum. Po zabiegu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie gojącej się skóry, o czym poinformuje nasz personel. Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu w przypadku: schorzeń tkanki łącznej, skóry skłonnej do powstawania blizn, a także ciemnej karnacji. Wstępna konsultacja pozwoli rozwiać ewentualne wątpliwości i zdecydować o przeprowadzeniu zabiegu.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o tym, czym jest usuwanie tatuaży Szczecin jest miastem, w którym uzyskają Państwo wszelkie informacje oraz fachową pomoc – zapraszamy do studia 13tattoo!